Kremlin Sözcüsü Peskov'un Türkiye anıları | Video

Video: Kremlin Sözcüsü Peskov'un Türkiye anıları | Video

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, devlet memurluğuna başladığı zamanlara ait anılarını anlattı. O anılar arasında, Türkiye'den Rusya’ya otomobille gittiği ve ticaret yaptığı günlerden de bahsetti.

"Maaşlar çok düşüktü. Ticaret yapmaya çalışıyorduk. Bir-iki defa Türkiye’den, Ankara-Moskova istikametinde, direksiyona geçerek otomobil götürdüğüm oldu" Bu sözler, sonradan başarıyı ve varlığı yakalamış bir iş insanına değil. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sağ kolu Dimitri Peskov'a ait.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, devlet görevine ilk başladığı zamanlarda birkaç kez Türkiye'den Rusya’ya otomobille gidişini anlattı.

Dışişleri Bakanlığı'nda devlet memurluğuna yeni başladığı dönemlerde az para kazandığını hatırlayan Peskov, iyi bir geçim sağlamak için ticaret yaptığını itiraf etti. "O dönem çok ciddi çaba sarf etmek gerekiyordu” diye konuştu.

O zamanlar diplomatların gümrük vergisinden muaf tutulduğunu söyleyen Peskov, bunun bir işe dönüştüğünü, Türkiye'den 3-5 yıllık otomobil satın alıp, Moskova'ya götürdüklerini anlattı. Pek çok kişinin aynı yollardan geçtiğini söyleyen Peskov, şimdilerde çok saygın olan arkadaşlarının geçmişte, İstanbul’dan yola çıkıp, otobüslerde götürdükleri hurçların üzerinde uyuduklarını anlattı.

Türkiye’deki çalışmalarını da anımsayan Peskov, Ankara'da çalışırken Rusya Federasyonu'ndan bağımsızlıklarını ilan etmek isteyen devletlerin faaliyetlerini izlediklerini söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS