Lazkiye ve İdlib'deki sel felaketi için yardım çağrısı

Lazkiye ve İdlib'deki sel felaketi için yardım çağrısı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Suriye'nin İdlib ve Lazkiye şehirlerinde iki gün etkili olan sağanak, seli beraberinde getirdi. Kırsal bölgedeki binlerce sığınmacının yaşadığı kampları su bastı. Kamplarda yaşayanlar farklı bölgelere gönderildi. Sel mağdurları yardım bekliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Suriye’nin İdlib ve Lazkiye kentlerinde iki gündür devam eden şiddetli yağışlar sele dönüştü. İdlib ve Lazkiye kentlerindeki çadır kent ve kamplar selin etkisiyle sular altında kaldı. Bu arada Türkiye sınırına yakın İdlib’in Atme Kasabası'nda ise selden etkilenen yaklaşık 25 bin kişinin yaşadığı kamplardaki siviller geceyi bölgelerdeki okul ve mescitlerde geçirmek zorunda kaldı. Kamp bölgelerindeki çadırların sular altında kalması nedeniyle ilk belirlemelere göre yaklaşık 25 bin kişinin mağdur olduğu tespit edildi. İHH İnsani Yardım Vakfı sel felaketi mağduru siviller için yardım çağrısında bulundu.

Sığınmacılar kışlık yardım bekliyor

İHH Suriye Çalışmaları Saha Sorumlusu Şuayip Altun, konuyla ilgili şöyle konuştu:

"Su baskının sele dönüşmesi sonucu iki gündür siviller boş bulabildikleri tüm alanlara sığınıyor. Mağdur olan insan sayısı giderek artıyor. Bu nedenle İdlib kentinin selden etkilenmeyen bölgelerinde kuracağımız barınma merkezlerindeki aileler için çadır, battaniye, sünger yatak, gıda malzemeleri ve kışlık kıyafet ihtiyacı bulunuyor. Tüm hayırseverleri destek olamaya davet ediyoruz."

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber