hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Lübnan'da İsrail saldırısı sonucu 2 gazeteci daha öldü

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  İsrail, Gazze dışında Lübnan'da da gazetecileri hedef alıyor. Lübnan sınırında görev yapan 2 gazeteci, İsrail saldırısında öldü. Saldırıda 2 sivil de hayatını kaybetti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gazze'de süregiden saldırılar Lübnan'ı da etkilemeyi sürdürüyor. İsrail'in Lübnan'a yönelik hava saldırılarında iki gazeteci yaşamını yitirdi.

  İran ve Hizbullah'a yakınlığıyla bilinen Lübnan televizyonu Al Mayedeen, sınırda görev yapan bir muhabir ve kameramanının öldüğünü açıkladı.

  Farah Omar ve kameraman Rabih Maamari'nin, ölümünün ardından kameralarından alev çıkan görüntüler yayınlandı.

  Televizyon Genel Yayın Yönetmeni Bin Jiddo, verdiği röportajda saldırıda muhabirlerinin özellikle hedef aldığını öne sürdü. Saldırılarda ölen diğer sivillerden birinin daha kanala "katkıda bulunan" bir gazeteci olduğu açıklandı.

  Lübnanda İsrail saldırısı sonucu 2 gazeteci daha öldü

  İsrail'in İran destekli Lübnan Hizbullah'ı üzerine saldırıları sürerken, Hizbullah da karşılık veriyor. Hizbullah, bir video yayınlayarak iki burkan füzesinin sınırına atıldığını kaydetti.

  Hizbullah, İsrail'in kuzeyindeki Kiryat Shmona kasabası yakınlarında üç insansız hava aracıyla bir İsrail karakoluna saldırdığını duyurdu.

  İsrail ordusu ise açıklamasında Lübnan'dan 25 mermi atıldı, kimi durduruldu kimi açık bir alana düştü, ölen ya da yaralanan olmadı ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow