Mağazaya binlerce müşteriyle karantina

Mağazaya binlerce müşteriyle karantina

Çin’in, iki ay boyunca sıkı bir tam kapanma uygulanan kenti Şangay’da bu kez bir mobilya mağazasında koronavirüs paniği yaşandı. Dünyaca ünlü bir mağazadaki bir müşterinin temaslı olduğunun belirlenmesi üzerine mağaza içindekilerle birlikte karantinaya alınmak istendi. O anlarda kaos ve panik yaşandı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Çin'in Şangay kentinde bulunan bir mobilya mağazasında bir müşterinin temaslı olduğunun belirlenmesi üzerine sağlık yetkilileri mağazayı içindeki kişilerle birlikte karantinaya almaya çalıştı. Bunun üzerine mağazada büyük bir panik ve kaos yaşandı. Amatör kameralara yansıyan görüntülerde, sağlık yetkilileri kapıları kilitlemeye çalışırken mağaza içindekilerin kendini dışarı atmak istediği görülüyor.

Yetkililer mağazadaki kişilerin en az iki gün karantinaya alınması, daha sonra ise beş gün boyunca sağlık kontrollerinden geçmesi gerektiğini söyledi. Görevliler kapıları kapatmaya çalışırken çok sayıda müşteri mağazadan kaçmayı başardı. Çin'de iki ay süren ağır tam kapanmasının sona erdiği kent olan Şangay'da ülkenin sıfır koronavirüs politikası nedeniyle önlemler ve karantinalar devam ediyor. Kentte pozitif vakaların ya da temaslıların tespit edildiği yerler bir anda karantinaya alınabiliyor.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow