Meghan Markle'ın gelinliği 270 bin dolar!

Video: Meghan Markle'ın gelinliği 270 bin dolar!
İngiliz Kraliyet düğününe saatler kaldı. Düğüne dair en çok merak edilen konu düğünün maliyeti oldu. Kraliyet düğününün kıyafet, yeme içme, güvenlik gibi maliyetlerinin 42 milyon <a class="in-news-link" href="/dolar" target="_blank" title="dolar haberleri">dolar</a> yani yaklaşık 180 milyon lira tutması bekleniyor.

İngiliz Kraliyet düğününe saatler kaldı. Düğüne dair en çok merak edilen konu düğünün maliyeti oldu. Kraliyet düğününün kıyafet, yeme içme, güvenlik gibi maliyetlerinin 42 milyon dolar yani yaklaşık 180 milyon lira tutması bekleniyor.

Kraliyet düğününe bir gün kaldı. Prens Harry ve oyuncu Meghan Markle'ın evlilik töreninin detayları da saat yaklaştıkça belli olmaya başladı. Ancak detayların en göze çarpanı düğünün maliyeti oldu.

19 Mayıs'taki düğün öğleden sonra Kraliçe 2. Elizabeth'in ev sahipliğindeki resepsiyonla başlayacak. Resepsiyonun maliyeti yaklaşık 82 bin dolar. Düğün akşamı verilecek ikinci resepsiyonda Prens Charles'ın ev sahipliğinde olacak. Onun için yapılan harcamalar da yaklaşık 70 bin dolar tuttu.

Düğünün en pahalı kısımlarıysa yeme-içme, gelinlik ve güvenlik oldu. 36 yaşındaki oyuncu Meghan Markle'ın gelinliği özel dikim olacak. Gelinlik için biçilen fiyat yaklaşık 270 bin dolar. Oyuncu Meghan Markle gelinliğinin ücretini kendisinin ödeyeceğini açıkladı. Düğünde yemek ve içecekler 680 bin, çiçekler 130 bin ve resepsiyonun yapılacağı cam mekan 400 bin dolar tuttu. Organizasyonun maliyetinde en büyük yeri güvenlik tuttu. Prens Harry ve Meghan Markle çiftinin düğününü, keskin nişancılar ve özel güvenlik koruyacak. Tüm güvenliğin maliyeti ise 40 milyon dolar tutuyor.

Düğünün maliyeti İngiliz kamuoyunda kimi çevrelerce eleştiriliyor. Kraliyet aile düğünün temel ihtiyaçlarının kendileri tarafından ödeneceğini açıklasa da devlet hazinesinden de paranın kullanılacağı belirtiliyor. Hem bu paranın kullanılması, hem de maliyetin 2011'deki diğer Kraliyet düğününün maliyetinden neredeyse 2 katı fazla olması "Cumhuriyet" adlı bir grubu öfkelendirdi. Monarşinin kaldırılmasını isteyen ve 30 bin imza toplayan grup, "Düğün parasını biz ödemek zorunda değiliz" açıklamasını yaptı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS