Meksika'da göçmen merkezinde yangın

Meksika'da göçmen merkezinde yangın

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Meksika'nın ABD sınırı yakınlarında göçmenlerin tutulduğu bir binada yangın çıktı. Yangında 39 kişi hayatını kaybetti, 29 kişi yaralı olarak kurtarıldı. Meksika Devlet Başkanı, göçmenlerin sınır dışı edileceklerini öğrendikten sonra yataklarını ateşe verdiklerini, yangının bu yüzden çıktığını açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bir eşin acı dolu çığlıkları, bitmeyen ambulans sirenleri, Meksika'nın ABD sınırı yakınındaki bir göçmen merkezinde yangın çıktı. Acil durum ekipleri ve aile yakınları kendilerini kâbusun ortasında buldu.

Burası, ABD'nin Teksas eyaletinin karşısında bulunan Ciudad Juarez. Meksika Ulusal Göç Enstitüsü'ne ait tesiste, iltica etmek için sınırın diğer tarafına geçmeye çalışan göçmenler kalıyordu.

Meksika basınına göre bölge, ABD'ye geçiş için sığınmacı ve göçmenler tarafından sık sık kullanılıyor. Binada gece saatlerinde çıkan yangın, çok sayıda kişinin ölümüne yol açtı. Onlarca kişi binadan yaralı olarak çıkarıldı.

Meksikada göçmen merkezinde yangın

Binadakilerin yakınlarıysa, yetkililerin yetersiz müdahalesi ve sevdiklerinin açıklama yapılmadan ambulanslara bindirilerek götürülmesine isyan etti.

Yetkililer yangının neden çıktığına dair soruşturma başlatıldığını açıkladı. Meksika Devlet Başkanı Lopez Obrador'dan da konuya dair açıklama geldi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber