hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Namaz kılan Filistinlilere saldırı

  Doğu Kudüs'te tansiyon düşmüyor. İsrail polisi, provokasyonda bulunan aşırı sağcı milletvekili Itamar Ben-Gvir'e tepki gösteren Filistinlilere ses bombalarıyla müdahale etti, çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Güvenlik güçleri akşam saatlerinde ise Şam Kapısı'nda namaz kılmak isteyenlere coplarla saldırdı, 10 Filistinli yaralandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Önce İsrailli aşırı sağcı vekilin provokatif girişimi. Adından namaz kılanlara sert müdahale. İsrail polisinin hedefinde yine siviller vardı.

  Doğu Kudüs'te tansiyon, aşırı sağcı İsrail Milletvekili Itamar Ben-Gvir'in, Şam Kapısı önünde basın açıklaması yapmak istemesiyle yükseldi. Aşırı sağcı vekilin provokasyon için İsrail Bayrağı açması Filistinlilerin tepkisini çekti.

  İsrailli grubun provokatif gösterisine göz yuman İsrail polisi, Filistin bayrağı açan gruba karşı ise ses bombası kullandı. Çok sayıda Filistinliyi de gözaltına aldı.

  Akşam saatlerinde ise bu kez Filistinlilerin adresiydi Şam Kapısı'ydı. Namaz kılmak isteyen bir grup Filistinliye İsrail polisinin müdahalesi sert oldu. Filistin Kızılayı, İsrail polisinin Şam Kapısı'ndaki olaylarda 10 kişiyi yaraladığını açıkladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow