hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Nissan davasında itiraf geldi!

  Filmlere taş çıkaran bir planla Japonya'dan kaçan Nissan'ın eski CEO'su Carlos Ghosn ile ilgili davada önemli bir gelişme yaşandı. Ghosn'un kaçmasına yardım ettikleri şüphesiyle tutuklu bulunan Amerikalı baba-oğul mahkemede suçlarını itiraf etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Nissan'ın eski CEO'su Carlos Ghosn'un davasında itiraf geldi. Ghosn'un kaçmasına yardım eden ABD'li baba ve oğul suçlarını kabul etti.

  Japonya'ya iadeleri sonrasında suçlarını itiraf eden Amerikalı eski özel kuvvetler operatörü 60 yaşındaki Michael Taylor ile 28 yaşındaki oğlu Peter Taylor, Ghosn'un ülkeden gizlice kaçmasına yardım ettiklerini onayladı.

  Baba-oğul, şu anda Lübnan'da yaşayan ve Japonya ile iade anlaşması olmayan Ghosn'a yardım etmekten suçlu bulunursa üç yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak.

  Savcılar, ikiliyi Ghosn'un Aralık 2019'da Japonya'nın Kansai havaalanından Lübnan'a kaçışını düzenlemek ve hizmetleri için 1,3 milyon dolar almakla suçladı.

  Ghosn, "görevini kötüye kullanma" suçlamasıyla ev hapsinde tutulduğu Japonya'nın Osaka kentinden yasa dışı yollarla Atatürk Havalimanı'na gelerek buradan Lübnan'ın başkenti Beyrut'a kaçmıştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hakkında Interpol tarafından kırmızı bülten bulunan ve Lübnan dışına çıkımayan Carlos Ghosn ise Beyrut'taki evinde röportaj verdi. Ghosn adını temize çıkartmak için uğraşacağını söyledi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow