hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Papa'dan Türkiye ve Suriye çağrısı

  Dünyadan Türkiye'nin acısını paylaşan mesajlar gelmeye devam ediyor. Katoliklerin ruhani lideri Papa, Türkiye'ye yardım çağrısı yaptı. Amerikalı oyuncu Angelina Jolie ve Katy Perry'den bağış yapılması çağrıları geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “Dualarla ve somut desteklerle Suriye ve Türkiye'de depremin vurduğu insanların yanında olmaya devam ediyoruz.” Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis pazar ayininde Türkiye ve Suriye'yi vuran depremlerle ilgili bu çağrıda bulundu.

  Papa'nın yanı sıra ünlülerden de Türkiye ve Suriye’ye destek mesajları gelmeye devam ediyor.

  Amerikalı oyuncu Angelina Jolie, sosyal medyadan iki ülkedeki felaketle ilgili görüntüler paylaştı. Jolie, Kahramanmaraş'ta 15 yaşındaki kaybettiği kızının elini bırakmayan acılı babanın fotoğrafını ve yardım kampanyası linkini eklediği paylaşımında, "Kalbim Suriye ve Türkiye halkıyla birlikte. Birçok ailenin çektiği hayal bile edemeyeceğimiz acıları kavramak zor. Umarım başkaları da destek vermeyi düşünür, böylece hayat kurtaran çalışmalarına devam edebilirler" ifadelerini kullandı.

  Papadan Türkiye ve Suriye çağrısı

  Amerikalı şarkıcı Katy Perry de Türkiye fan kulübünün çağrısına kayıtsız kalmadı. Ve takipçilerine, “Türkiye'deki depremzedelere yardım edin” diye seslendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Papadan Türkiye ve Suriye çağrısı

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow