Pelosi'nin kızından manidar mesaj

Pelosi'nin kızından manidar mesaj

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin başkan Trump'ı alkışlayış şekli çok konuşulmuş, "Trump ile dalga geçti" yorumlarına neden olmuştu. Pelosi o yorumlara karşı çıktı ama kendi kızını bile ikna edemedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çok konuşulan o alkışa açıklık getirdi. "Trump'ı aşağılamak için değil, takdir etmek için alkışladım" dedi. 

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Çarşamba günü birliği durumu konuşması sırasında Başkan Trump'ın hemen arkasındaydı. 

Trump'ı dinlerken ki mimikleri çok konuşulmuştu.

Özellikle de "İntikam politikalarından vazgeçelim" mesajı üzerine bu alkış şekli, sık sık görüş ayrılığı yaşadığı Trump ile alay ettiği yorumlara neden olmuştu. 

Pelosi, sosyal medyada olay haline gelen ve sayısız espriye konu olan o anla ilgili günler sonra açıklama yaptı. Gazetecilere "hayır, alkışlamam sarkastik değildi. Çok memnuniyetle karşılanan bir mesaj verdiğini bilmesini istiyordum. O yüzden alkışladım" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Pelosi böyle dedi ama kızı Christine Pelosi, alkış anının kendisine ergenlik yıllarını hatırlattığını söyledi.. "Annem bilir. Ve sizin bildiğinizi de bilir. Ve açıkçası sizin bunun işe yarayacağını düşünmenizden hayal kırıklığı duyar. Ama işte burada bir alkış" mesajını paylaştı. Mesajının sonuna da "denemiş oldun" etiketini ekledi.