Rejimin saldırıları sürüyor: 1'i çocuk 5 kişi öldü 17 kişi yaralandı

Rejimin saldırıları sürüyor: 1'i çocuk 5 kişi öldü 17 kişi yaralandı

Gerilimin arttığı Suriye'de rejim güçleri sivilleri hedef almaya devam ediyor. Önce bir hastaneyi hedef alan rejim güçleri 1'i çocuk 5 sivili katletti. Ardından Türkiye sınırındaki Sarmada yakınlarında TIR parkı ve Kah meskun mahalli hedef alındı. Milli Savunma Bakanlığı saldırılarla ilgili Rusya'nın uyarıldığını açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Önce İdlib'de bir hastane, ardından Kah meskun mahalli ve Sarmada yakınlarındaki TIR parkı vuruldu. 1'i çocuk 5 sivil hayatını kaybetti, 17 kişi yaralandı.

Rejim güçlerinin İdlib gerginliği azaltma bölgesine yaptığı saldırılar sürüyor. İlk saldırı İdlib Atarib’deki bir hastaneye yapıldı.

Milli Savunma Bakanlığı, yapılan top atışlarıyla 1’i çocuk olmak üzere 5 masumun sivil rejim tarafından katledildiğini açıkladı. Bakanlık hastaneyi vurarak yine insanlık suçu işleyen rejimin 10 sivili de yaraladığını duyurdu.

O saldırıdan kısa bir süre sonra rejim güçleri mültecilerin de sığındığı Kah meskun mahalli ve Sarmada yakınlarındaki TIR Parkı'na saldırı düzenledi.

Kah meskun mahallinde ise çok sayıda hayvan telef olurken, 7 sivil yaralandı. Milli Savunma Bakanlığı saldırıların derhal sonlandırılması için Rusya'ya bildirimde bulunulduğunu, bölgede bulunan Türk birliklerinin de uyarıldığını açıkladı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber