hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Batı'ya yüklendi

  KAYNAKCNN TÜRK

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Batı Rusya'ya topyekün savaş açtı" dedi. Rusya ve Rus kültürüne yönelik yaptırımları Nazi dönemindeki uygulamalara benzetti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “ABD ve uydularının ülkemizi dizginlemek için çabalarını nasıl ikiye, üçe, dörde katladığını görüyor musunuz? Tek taraflı ekonomik yaptırımlardan küresel medya alanında tamamen yanlış propagandaya kadar en geniş araç yelpazesini kullanarak ve birçok batılı ülkede, günlük Rusyafobi eşi görülmemiş hale geldi ve b, ne yazık ki, birçok ülkedeki hükümet çevreleri tarafından teşvik ediliyor.” sözleriyle Moskova'da valilerle yaptığı toplantıda batıya yüklendi ve "Batı Rusya'ya topyekün savaş açtı." dedi.

  Lavrov, “Batı bize, tüm Rus dünyasına topyekûn bir savaş ilan etti. Şimdi kimse bunu saklamıyor. Rusya'yı ve ülkemizle bağlantılı her şeyi iptal etme kültürü zaten saçma oldu. Çaykovski, Dostoyevski, Tolstoy, Puşkin yasaklandı. Bugün kültürümüzü temsil eden ulusal kültür ve sanat emekçilerine de zulmedilmektedir. Genel olarak bu durumun uzun süre bizle kalacağını güvenle söyleyebiliriz.” ifadelerini kullandı.

  Sergey Lavrov, aynı zamanda batının bu faaliyetlerini fişleme olarak niteledi ve bunun Nazi rejimin son dönemi olan Üçüncü Reich'ın rehabilite edilmesi olduğunu söyledi.

  Lavrov, “Almanya’nın İkinci Dünya Savaşı belgeleme merkezi ayrıca alman suçluları ve Avrupa’nın kurtarıcılarını eşitlemeyi hedefleyen formüller de içeriyor. Bu, genel olarak modern Berlin’in ikinci Dünya Savaşı tarihini yeniden yazmak ve açık konuşalım, Üçüncü Reich'ı rehabilite etmek için attığı bir adım.” sözlerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow