hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Putin'den Kerç Köprüsü misillemesi! Ukrayna savaşında bundan sonra ne olacak?

  Ukrayna güne patlamalarla uyandı. Başta başkent Kiev olmak üzere birçok şehirde Rusya tarafından füze saldırıları düzenlendi. Rusya, Kırım'da Kerç Köprüsü'ne yönelik saldırıya misilleme mi yaptı? Ukrayna'da bugün gerçekleşen saldırılarla ilgili Kremlin’den bir açıklama var mı? Detayları Gazeteci Siyamend Kaçmaz aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Geçtiğimiz Cumartesi günü Rusya-Ukrayna savaşında yeni bir aşamaya gelindi. Rusya 4 bölgeyi ilhak ettikten sonra en ağır darbeyi Kırım'da aldı. Kerç Köprüsü Ukrayna tarafından hedef alındı. Putin bu saldırıya 'terör saldırısı' dedi ve sert cevap vereceklerinin işaretini vermişti. Beklenen oldu ve bu sabah Ukrayna'nın kalbine füzeler yağdı. İlk belirlemelere göre 8 kişi öldü 24 kişi yaralandı. Zelenski, vatandaşlara sığınaklara gidin çağrısı yapıp 'Rusya bizi yok etmek istiyor' dedi.

  Peki Ukrayna-Rusya savaşında bundan sonra ne olacak? Rusya cephesinden bir açıklama var mı? Putin bundan sonra ne yapacak. CNN TÜRK canlı yayınına konuk olan gazeteci Siyamend Kaçmaz anlattı.

  RUSYA'NIN POLİTİKASI AYNADAN YANSIMA

  Rusya tarafında henüz resmi bir açıklama yok. Rusya'nın politikası daima aynadan yansıma şeklinde gerçekleşiyor. Bu saldırı bekleniyordu. Rusya uzun süredir ilhak ettiği 4 bölge dışındaki bir noktaya harekat düzenlemiyordu. Kırım'daki köprü saldırısı sonrası Rusya'dan bir saldırı bekleniyordu. Rusya tarafından şu analizler yapılır. Eğer biz bu saldırıyı yapmasaydık, Ukrayna Rusya'nın daha kritik noktalarına saldırı yapacaktı. Bu sabahki saldırıları kesinlikle doğru buluyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  GİDİŞAT DAHA DA MI SERTLEŞİYOR?

  Dört bölgenin Rusya'ya ilhakı sonrası gidişatın normalleşmesi bekleniyordu. Bu bölgelerin hiç bir şekilde müzakerelere konu olmayacağı belirtiliyordu. Cumartesi günü Kırım Köprüsü'ne yapılan saldırıdan sonra oradaki savunma komitesi değiştirildi ve yeni bir politika izlenmeye başlandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow