Rusya'da savaşa hazırlık yayını yapıldı

Video: Rusya'da savaşa hazırlık yayını yapıldı
Amerika Birleşik Devletleri ile <a class="in-news-link" href="/rusya" target="_blank" title="Rusya haberleri">Rusya</a> arasında tarihin en büyük krizlerinden biri yaşanıyor. Savaş olasılıkları tüm dünyada konuşulurken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin farklı bir program izledi. Gündeminde savaşı o değil, Rusya devlet televizyonunu tuttu. Televizyonda 3. Dünya Savaşı'na nasıl hazırlanılır konulu yayın yapıldı.

Amerika Birleşik Devletleri ile Rusya arasında tarihin en büyük krizlerinden biri yaşanıyor. Savaş olasılıkları tüm dünyada konuşulurken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin farklı bir program izledi. Gündeminde savaşı o değil, Rusya devlet televizyonunu tuttu. Televizyonda 3. Dünya Savaşı'na nasıl hazırlanılır konulu yayın yapıldı.

Amerika ile Rusya arasındaki kriz her geçen gün büyüyor. Tüm dünyanın gündeminde Suriye'ye askeri müdahale konuşulurken Rusya Devlet Başkanı Putin, Kozmonot Günü için gezideydi. Putin, Rusya'nın hala üzerinde çalıştığı uzay istasyonu prototipini inceledi. Yetkililerden bilgi aldı.

Putin'in gündeminde kriz yer almazken Rusya devlet televizyonunda durum tam tersiydi. Kanal olası 3. Dünya Savaşı öncesi uyarı yayını yaptı, gıda stoklayın mesajı verdi. Yayında batılı ülkeleri hedef alan sunucu savaş çığırtkanlığı yapılmasına rağmen, savaş ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. Mesajının ardından hazırlıklı olmak isteyenler için hangi gıdaların stoklanması gerektiğini anlattı. Tavsiyelerine devam eden sunucu konserve etlerin 5 yıla kadar, konserve balıkların da iki yıl dayandığını söyledi. Sunucu 3. Dünya Savaşı gıda stoğu haberini yine "Risk çok düşük" mesajıyla tamamladı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS