hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Şangay'ın bu kez tamamı kapandı

  KAYNAKCNN TÜRK

  İlk korona virüs vakasının kaydedildiği Çin, yeniden korona virüs alarmı verdi. Ülkenin büyük şehirlerinden Şangay'da bir süredir kısmi olarak uygulanan korona virüs önlemleri tüm şehre yayıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Çin’in finansal merkezi Şangay’da korona virüs nedeniyle kentin tamamı karantinaya alındı. Şangay kentinde bir süre önce karantina önlemleri uygulanmaya başlanmıştı. Önce kentin doğusu 5 günlüğüne kapandı, ardından şehrin batısı karantinaya girdi. Kenti toptan karantinaya sokmamanın nedeni kapanmaların ekonomiye etkisini azaltmaktı.

  Ancak bu kademeli kısıtlamadan beklenen sonuç alınamadı. Korona virüs vakalarındaki artış durmadı. Karantina bu kez şehrin 25 milyonluk nüfusunun tamamını kapsayacak şekilde genişletildi. Şangay, Çin’de bugüne kadar karantinaya alınan en büyük şehir.

  Vaka sayıları bazı uluslararası standartlara göre yüksek olmasa bile günlük korona virüs vaka sayısının 13 bini aşması kentte endişeye neden oldu. Bazı Şangaylılar, katı politikalar nedeniyle hiç kimsenin temel erzak alışverişi için bile evlerinden çıkmalarına izin verilmediğini söylüyor. Şehir sakinleri arz ve dağıtım yapan personel eksikliği nedeniyle çevrimiçi yiyecek ve su siparişinde zorluklar yaşandığını kaydediyor.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow