hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Şili'de protestolar sürüyor... İki kadın polise molotof kokteyli isabet etti

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Şili'de 23 kişinin ölümüne ve bin 200'dan fazla insanın yaralanmasına neden olan hükümet karşıtı gösteriler 18. gününde de devam etti. İtalya Meydanı'nda toplanan kalabalıkla polis arasında çatışma çıktı. Göstericilerin attığı molotof kokteyli iki kadın polise isabet etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sokakta gerilim azalmıyor şiddetin dozu düşmüyor. Şili’de hükümet karşıtı gösteriler hız kesmeden devam ediyor.

  Başkent Santiago’da binlerce eylemci, çeşitli sendika ve sivil toplum kuruluşlarının çağrısıyla devlet başkanlığı sarayı yakınında gösteri düzenledi.

  Yine gösterilerin merkezi İtalya Meydanı’ydı. Güvenlik güçleri ile eylemciler arasında zaman zaman tansiyon yükseldi, arbede yaşandı.

  Ellerine geçirdikleri her şeyi polise fırlatan eylemcilere güvenlik güçlerinin cevabı tazyikli su ve gözyaşartıcı gaz oldu.

  Arbedede şiddetin dozu yükseldi.GÖrevli iki kadın polise, göstericilerin attığı molotof kokteyli isabet etti. Üniformaları ve vücudu alev alan kadın polisler hemen hastaneye kaldırıldı. Şili Ulusal Polisi talihsiz polislerin ciddi yüz yanıkları nedeniyle yoğun bakımda ünitesinde tedavi altında olduklarını duyurdu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şilide protestolar sürüyor... İki kadın polise molotof kokteyli isabet etti

  Sokakları dolduranlar arasında yine, beyazperde’nin ürkütücü katil karakteri Joker kıyafetli bir eylemci dikkat çekti. 2 haftayı aşkın süredir devam eden protestolarda daha önce de Joker maskesi ya da fotoğraflarına yer verilmişti.

  Eylemcilerin istifa çağrısı yaptığı hükümet başkanı Sebastian Pinera'dan yanıt geldi. İngiliz BBC kanalına röportaj veren Pinera istifa etmeyeceğini söyledi.

  Güney Amerika ülkesi Şili’de protestolar, metro bileti fiyatının 800'den 830 Şili Pesosu'na yükseltilmesi nedeniyle başlamıştı. Gösteriler nedeniyle ülkede 23 kişi hayatını kaybetti, bin 218 kişi ise yaralandı. Yağmalama ve kundaklama olaylarının yaşandığı protestolar, “Acil durum yasası” ve “Sokağa çıkma yasağını” beraberinde getirdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow