hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yunanistan'da tren faciası! Ulaştırma Bakanı istifa etti

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Yunanistan tarihinin en büyük tren kazasını yaşadı. Aynı rayda ilerleyen yolcu treniyle yük treni kafa kafaya çarpıştı. Faciada 46 kişi hayatını kaybetti. Ülkede 3 günlük yas ilan edildi. Ulaştırma Bakanı istifa etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bir yanda yangın, diğer yanda devrilen vagonlar, yola fırlayan tren koltukları. Görüntüler Yunanistan'dan. Larissa şehri yakınlarındaki Bababoğazı Vadisi'nde yolcu treni ile yük treni kafa kafaya çarpıştı. Facia ülke tarihindeki en büyük tren kazası olarak kayıtlara geçti.

  Yunanistanda tren faciası Ulaştırma Bakanı istifa etti

  350 kişilik yolcu treni, başkent Atina'dan Selanik'e doğru gidiyordu. Trende tatilden dönen üniversite öğrencileri yoğunluktaydı. Yük treninin 3, yolcu trenininse 4 vagonu raydan çıktı. Fırlayan bir vagon, diğer vagonun üzerine çöktü. Bir vagon kaza sonrası alev alarak yandı. Yolcuların bazıları camları bavullarıyla kırarak kurtuldu. Bölgeye 150 itfaiyeci 40 ambulans sevk edildi.

  Yunanistanda tren faciası Ulaştırma Bakanı istifa etti

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YUNANİSTAN ULAŞTIRMA BAKANI GÖREVİ BIRAKTI

  Larissa şehrinin istasyon şefi gözaltına alındı. Ulaştırma Bakanı Kostas Karamanlis, facia sonrası istifa etti. Başbakan Miçotakis, kaza bölgesini ziyaret etti. Olayın soruşturulacağı mesajını verdi. "Bir şeyi garanti ediyorum. Bu trajedinin nedenlerini öğreneceğiz ve bir daha asla olmamasını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız" dedi. Felaket sonrası ülkede 3 günlük yas ilan edildi.

  Yunanistanda tren faciası Ulaştırma Bakanı istifa etti

  ANKARA'DAN ATİNA'YA BAŞSAĞLIĞI MESAJI

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropoulou ve Başbakan Miçotakis'i arayarak taziyelerini iletti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Yunan mevkidaşı Nikos Dendias'ı telefonla arayarak taziyelerini iletti.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow