Sosyal medya platformu "X" ücretli mi olacak?

Sosyal medya platformu "X" ücretli mi olacak?

Eski adı Twitter olan X sosyal medya platformu paralı mı oluyor? Platformun sahibi Elon Musk, platformda sahte hesaplarla savaşmanın tek yolunun ücret almak olduğunu düşündüğünü söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sosyal medya platformu Twitter'ı satın almasının ardından yaptığı ardı ardına değişiklikler. Son olarak adını da X'e dönüştürmesiyle milyarder girişimci Elon Musk, yaptığı yeniliklerle eleştirilerin hedefinde. Buna rağmen şimdi de platformu ücretli yapabileceğini açıkladı. “Ufak bir aylık ücret talep etmemizin tek bir nedeni var o da bot ordularıyla savaşmak için benim düşünebildiğim tek yöntemin bu olması. Çünkü bir bot, 10 peni gibi küçük bir fiyata denk geliyor. Eğer insanlar, birkaç dolar gibi küçük paralar öderse, bot hesaplar almak çok maliyetli olur. Böylece her bot almak istediğinizde fiyat artar.”

Sosyal medya platformu X ücretli mi olacak

Musk, platformun ücretli olmasının tek nedeninin bot yani gerçek bir insana ait olmayan hesaplardan kurtulmak olduğunu savundu. Ancak kullanıcılar, yıllardır ücretsiz olan sosyal medya platformuna getirilmeye çalışılan yeniliklere tepkili.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber

DÜNYA | SON DAKİKA