hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Şoygu Suriye'ye neden gitti?

  Ukrayna-Rusya krizinde alarm seviyesi yükselirken, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Suriye'ye sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Şoygu, Şamda Beşar Esad ile görüştü. Diğer yandan Rusya, Akdeniz yapacağını dev tatbikat için Suriye’deki Himeymim Hava Üssü'ne hipersonik füzelerle donatılmış savaş uçaklarını konuşlandırdı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  RUSYA SAVUNMA BAKANI ŞAM'DA ESAD İLE GÖRÜŞTÜ

  Batı ile Moskova arasında tansiyonun Ukrayna nedeniyle en yüksek olduğu günlerde, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Devlet Başkanı Putin'in talimatıyla Suriye'ye gitti. Şoygu, Şam'da Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile bir araya geldi.

  Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Şoygu Esad'a Rusya donanmasının Doğu Akdeniz'de yaptığı tatbikat hakkında bilgi verdi. Suriye'de askeri-teknik işbirliğiyle ilgili çeşitli konuları istişare eden Şoygu ve Esad, ABD ve batılı ülkelerin yaptırım uyguladığı Şam'a Rusya tarafından insani yardım sunulmasına ilişkin hususları ele aldı.

  TATBİKAT İÇİN HİPERSONİK FÜZELER SURİYE'YE GETİRİLDİ

  Bu arada Rusya, Akdeniz’de yapılacak tatbikat için Suriye'deki Hmeymim Hava Üssü'ne hipersonik füzelerle donatılmış MİG-31K ve TU-22m3 savaş uçaklarını konuşlandırdı. Uçaklar, Akdeniz'de yapılacak askeri tatbikata katılacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SERGEY ŞOYGU TARTUS'TAKİ DENİZ ÜSSÜNE DE GİTTİ

  Rusya Savunma Bakanı Hymeymim Üssü'nden sonra Rusya'nın Tartus şehrindeki deniz üssüne geçerek, burada da incelemelerde bulundu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow