Tahliye olanlar Gazze'deki dramı anlattı

Tahliye olanlar Gazze'deki dramı anlattı

İsrail'in Gazze'ye saldırıları devam ederken, bölgeden tahliye olup Mısır'a geçen Gazzeliler geride kalanların yaşanamaz bir hayat sürdürdüklerini söyledi. Bir somun ekmek için 7 saat kuyruk beklediklerini anlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gazze Şeridi, İsrail tarafından bombalanmaya, insanlar hayatlarını kaybetmeye devam ediyor.

Gazze'de artık hissedilen tek şey korku. Gazzeliler ne gece ne de gündüz gözlerini dahi kapatamıyor, her an ya bombaların hedefinde olursak diye tetikte beklemek ya da canlarını kurtarmak için çıplak ayak dışarı kaçmak zorunda kalıyor. "Akrabamız olan 5'ten fazla ailenin evi yıkıldı. Komşunuza roket düşüyor, onlar ölüyor ve kendinizi duman altında buluyorsunuz. Sokaklara çıplak ayakla, başımız açık çıkıyorduk. Şimdi durum çok farklı, ilk kez böyle bir savaş görüyoruz."

Tahliye olanlar Gazzedeki dramı anlattı

Gazzeliler için gıda ve su bulmak artık bir lütfa, herhangi bir temel ihtiyaç için saatlerce sıra beklemek ise normale dönüşmüş durumda.

Tahliye olanlar Gazzedeki dramı anlattı

"Savaştan sonra hayatımız bir dizi bekleme kuyruğuna dönüştü. Ailenize bir somun ekmek almak için 6-7 saat kuyrukta beklemek gerekiyor. İkincisi, su sorunu. Aynı şekilde su veren insanları gördüğünüzde de beklemek zorundasınız. Gazze Şeridi'ndeki su artık içilebilir değil ama yaşamak için içmek zorundaydık. Yemek konusuna gelince, eğer günlük bir yemek bulursanız bu bir nimettir. Aç uyuma ihtimalin olan geceler var."

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber