hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tahran'dan Trump'a suikast videosu

  Geçtiğimiz hafta, ABD'nin suikastıyla öldürülen İranlı Komutan Kasım Süleymani'yi anan İran, suikast emrini veren eski ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili bir suikast videosu yayınlandı. Video İran Dini lideri Ali Hamaney'in resmi internet sitesinde yer aldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD suikastiyle öldürülen İran Devrim Muhafızları'nın Kudüs gücü komutanı Kasım Süleymani ile ilgili İran her fırsatta ABD'ye bedel ödeteceğini söylüyor.

  İran bu kez Kasım Süleymani suikastiyle ilgili bir anismasyondan oluşan video yayınladı. Video, eski ABD Başkanı Donald Trump'a suikasti konu ediyor.

  İran’ın Dini lideri Ali Hamaney’in resmi web sitesi, ABD’nin eski başkanı Donald Trump’a suikast düzenlendiğini gösteren bir video yayımladı. Videoda, Trump’ın Florida Palm Beach’teki evinde golf oynadığı görülüyor.

  Daha sonra İran tarafından silahlı bir robotik araç Trump’ın olduğu yere yönlendiriliyor. Son teknoloji cihaz, silahla birlikte Trump’ın evine doğru ilerliyor.

  Videoda, ‘Süleymani’nin katili ve emri veren kişi. Bedelini ödeyecek’ notu dikkat çekiyor.

  O not animasyon filminde, Trump'ın yanında bulunan kişinin telefonuna gönderiliyor. Daha sonra ise Trump’ın bulunduğu yere hava saldırısı düzenleniyor. Videonun sonunda ise "İntikam kesindir" yazısı beliriyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow