hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tekne zıpkınlı dalgıcı ezecekti

  Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletinde zıpkınla balık avına çıkan bir kişi, az kalsın tekne tarafından ezilecekti. Dalgıç refleksi sayesinde son anda ölümden döndü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Görüntüler Amerika Birleşik Devletleri'ne bağlı Hawaii adalarının başkenti Honolulu’da Christopher Lastra'nın ölümle burun buruna geldiği anlarda kameralar kayıttaydı. Zıpkınla balık avına çıkan Lastra kafasını biraz daha geç kaldırsaydı, tekne tarafından ezilecekti. Sahil güvenlik ekipleri, böyle durumlarla karşı karşıya kalmamak için dalgıçların bayrak kullanmasını önerdi.

  Christopher Lastra, 10 yılı aşkın süredir daldığını ancak Kaliforniya’da böyle bir zorunluluk olmadığını söyledi. Bayrağı bir önceki dalışında kaybolduğu için bayraksız daldığını buna rağmen dersini aldığını belirtti.

  Lastra, “Daha kötü olabilirdi. Hayatta olduğum için şükrediyorum. Tanrı kesinlikle beni izliyordu. Ölümle karşı karşıya kalınca hayatınız gözünüzün önünden geçiyor. Şamandırayla kesinlikle işaret koymalıydım. Yasayı biliyordum ama bayrağı getirmemeye karar verdim.” ifadelerini kullandı.  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow