hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  The Economist'ten seçim sonrası dikkat çeken analiz

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  14 Mayıs öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan kapağıyla gündem olan İngiliz The Economıst dergisinden seçim sonrası dikkat çeken bir analiz geldi. Erdoğan'ın yeniden seçilmesini haberleştiren dergi, "Erdoğan'ın siyasi sonunun geldiğine dair dedikodular, önceki birçok seçimdeki gibi abartı çıktı" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "ERDOĞAN'IN YENİLECEĞİ DEDİKODULARI ABARTI ÇIKTI"

  İngiliz The Economist dergisi, seçimden öncesi süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan kapak ve yazılarıyla tartışma konusu olmuştu. Erdoğan'ın 28 Mayıs'ta kazanmasının ardından derginin yayınladığı yeni analiz dikkat çekti. The Economist analizinde, "Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi sonunun geldiğine dair dedikodular, önceki birçok seçimdeki gibi abartı çıktı" ifadeleri kullanıldı.

  Erdoğan'ın "Durmak yok, yola devam" sözlerine dikkat çekildi. "Türkiye'yi önce başbakan daha sonra cumhurbaşkanı olarak 20 yıldır yöneten Erdoğan, şimdi 5 yıl daha hatta daha uzun süre yönetebilecek" cümleleri yer aldı.

  The Economist, analize "Recep Tayyip Erdoğan yeniden Türkiye'nin cumhurbaşkanı seçildi" başlığını attı. Alt başlıkta ise "Son 10 yılda demokrasiyi tamir etmek için gelen en iyi fırsat kaçtı" ifadeleri kullanılarak, Erdoğan'ın seçimi kazanması olumsuz biçimde yorumlandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  The Economistten seçim sonrası dikkat çeken analiz

  "ELİNDE NE KADAR GÜÇ OLDUĞUNU GÖSTERDİ"

  Derginin başka bir haberindeyse, "Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı zaferi, elinde ne kadar güç olduğunu gösterdi" manşeti kullanıldı.

  The Economistten seçim sonrası dikkat çeken analiz

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow