Thunberg BM yolunda

Thunberg BM yolunda

İklim değişikliğiyle mücadele için İsveç Parlamentosu önünde tek başına başlattığı oturma eylemi, milyonlara ulaşmıştı. 16 yaşındaki Greta Thunberg'e, 1 yıl içinde dünyanın dört bir yanından milyonlarca öğrenciden destek geldi. Thunberg, son olarak Beyaz Saray önünde iklim değişikliği gösterisi düzenledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Geçtiğimiz yıldan bu yana tek başına çevreyi korumaya yönelik İsveç Parlamentosu önünde başlattığı eylem, dünyanın dört bir yanına yayılmış, hareketi zaman içinde milyonların katılımına sahne oldu.

O isim Greta Thunberg, bu kez Beyaz Saray önündeydi.

Yine öğrencilerin, katılımıyla bu kez iklim değişikliği için Beyaz Saray'ın dikkatini çekmeye çalıştılar.

Karbon emisyonlarının azaltılarak, dünyanın ısınmasını engellemeyi amaçlayan Paris İklim Anlaşması'nda çekilen ABD, bu nedenle eleştirilerin hedefinde.

Yaz aylarında hem Avrupa'da hem de Amerika'da rekor sıcaklıkların kaydedilmesi, bilim insanlarını endişeye sevkediyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bu sıcaklıkların, buzulların erimesini hızlandırması nedeniyle, iklim değişikliği konusunda geri dönülemez noktaya daha yaklaşıyoruz diyerek, uyarıda bulunuyor.

İklim aktivisti Greta Thunberg'in Beyaz Saray'ın ardından hedefinde Birleşmiş Milletler var. Ay sonunda düzenlenecek BM Genel Kurulu'nda, iklim değişikliği ile mücadele konusundaki mesajlarını dünya liderlerine iletecek.