hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  "Trump kızını Dünya Bankası Başkanı yapacaktı"

  Amerikan basını, eski başkan Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump'ı Dünya Bankası Başkanlığına atamaya çalıştığını iddia etti. İsimsiz kaynaklara dayandırılan habere göre; dönemin hazine bakanı Trump'ı son anda engelledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Eski Amerikan Başkanı Donald Trump, Dünya Bankası Başkanlığına kızı Ivanka Trump'ı atamaya çalıştı." Bu iddia, Amerika merkezli haber sitesi The Intercept'e ait.

  The Intercept'e konuşan ve isimlerini gizli tutan iki kaynak, eski Amerikan Başkanı Donald Trump'ın Dünya Bankası Başkanlığına kızı Ivanka Trump'ı atamasına ramak kaldığını söyledi. Dünya çapında tartışmaya yol açabilecek bu atamayı ise dönemin hazine bakanı Steve Mnuchin'in engellediğini iddia etti.

  İddialar olayın yaşandığı 2019 yılında da Amerikan basınında yer aldı. Eski Başkan Trump, "Dünya Bankası için Ivanka'yı bile düşündüm. O işte harika olurdu. Çünkü sayılarla arası çok iyi. Kayırmacılık diyeceklerdi, bununla bir ilgisi olmasa bile" sözleriyle iddiaları doğrulamıştı. Ivanka Trump ise babasının kendisine bu teklifi yaptığını ancak üst düzey Beyaz Saray danışmanlığı görevinden "mutlu olduğu" için reddettiğini açıklamıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow