hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Trump'ın seyahat yasağına kızı Ivanka uymadı

  ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump, başta babasının getirdiği koronavirüs salgınının önlenmesine yönelik uygulamaları hiçe saydı. Geçtiğimiz hafta tatil için Washington'dan New Jersey'e gittiği ortaya çıktı. Konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan Beyaz Saray da, Ivanka Trump'u savundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD Başkanı Donald Trump'ın büyük kızı ve Beyaz Saray Danışmanı Ivanka Trump, halka zaman zaman evlerinde kalmalarına yönelik video mesajlar yayınlıyordu.

  Ancak bizzat kendisinin bizzat hükümetin açıkladığı evde kal çağrısına uymadı.

  Ivanka Trump yahudilerin Hamursuz Bayramı kapsamında Washington'dan New Jersey'e gitti.

  Karantina uygulamasına uymayan Ivanka Trump eşi Jared Kushner ve çocuklarıyla birlikte New Jersey’deki Trump Ulusal Golf Kulübü’ne gitti.

  Ivanka Trump'ın karantina yasağını delmesiyle ilgili Beyaz Saray da açıklama yaptı ve Ivanka Trump'ı savundu.

  Açıklamada, "Ticari amaçlı bir seyahat değildi, ailesiyle özel bir tatil yapmayı tercih etti" denildi.

  Ancak hem Washington hem de New Jersey karantina uygulanan şehirler.

  Beyaz Saray açıklamasında, Ivanka Trump'ın New Jersey'de gittiği yerin de "Az popülasyonun olduğu bir yer" olduğu belirtildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD Başkanı Donald Trump'ın aldığı kararlar doğrultusunda uygulanan önlemler arasında, kişilerin şehirler arası keyfi seyahatten kaçınmaları çağrısı da yer alıyor.

  Ivanka Trump'ın kuralları hiçe sayarak gittiği New Jersey, ABD'de koronavirüsten en çok etkilenen New York'un ardından listede ikinci sırada yer alıyor.

  ABD'nin Hastalık Kontrol Merkezi özellikle de New Jersey, New York ve Connecticut bölgesi için seyahat kısıtlaması getirmiş, gerekli olmadıkça bu bölgede seyahat edilmemesi uyarısında bulunmuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow