Trump'ın yardımcısı Pence başkanlığa aday

Trump'ın yardımcısı Pence başkanlığa aday

{ title }

SONRAKİ VİDEO

ABD'de 2024 seçimleri için aday adaylığı ilanları hız kazandı. ABD Başkanı Joe Biden ve selefi Donald Trump'ın ardından, Trump'ın yardımcısı Mike Pence de Cumhuriyetçi Parti adaylığına talip oldu. Pence, "Farklı zamanlar farklı liderlik gerektirir" sloganıyla kampanyasını başlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ABD Başkanlığı için yarış kızışmaya başladı. Başkan Joe Biden ve selefi Donald Trump'ın ardından, Trump'ın yardımcısı Mike Pence de Beyaz Saray yarışına adını yazdırdı.

Pence, eski başkanına karşı aday adayı olan ilk başkan yardımcısı olarak ABD tarihine geçti. Adaylık videosunda, "Farklı zamanlar farklı liderlik gerektirir" mesajı verdi. Ayrıca videoda artık resmen rakibi olan Donald Trump'ın adının geçmemesi dikkat çekti.

Pence'in Cumhuriyetçi Parti'deki rakipleri oldukça kuvvetli. Karşısında eski Başkan Trump'ın yanı sıra Florida Valisi Ron Desantis, eski BM Daimi Temsilcisi ve Güney Karolina Valisi Nikki Haley ve eski New Jersey Valisi Chris Christie var.

Demokrat Parti tarafındaysa şimdiye kadar ABD Başkanı Joe Biden ve eski Başkan John F. Kennedy'nin yeğeni Robert F. Kennedy Jr. aday adaylıklarını duyurdu.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber