Trump'tan Clinton'a gönderme

Video: Trump'tan Clinton'a gönderme

Milyarder Jeffrey Epstein'in ölümü ardında birçok soru işareti bıraktı. Epstein, seks amaçlı insan kaçakçılığı yapmakla suçlanıyordu ve New York'daki bir hapishanedeydi. Konuya ilişkin Amerikan Başkanı Donald Trump da sosyal medya hesabında iki mesaj paylaştı. Paylaşımların ardından gözler, eski Amerikan Başkanı Bill Clinton'a çevrildi.

Ölümü ülke gündemine bomba gibi düşmüştü. "İhmal mi cinayet mi" iddiaları tartışılırken, şimdi de Trump'ın sosyal medyadaki göndermeleri gündemde.


Jeffrey Epstein New York'taki bir hapishanede tutuluyordu. Seks amaçlı insan kaçakçılığı suçuyla yargılanıyordu. Amerikan Başkanı Donald Trump, konuya ilişkin sosyal medyada iki mesaj paylaştı. Trump'ın mesajlarından biri, Epstein'ın ölümünün intihar olmadığını ve işlediği cinsel suçlar bağlamında eski Amerikan Başkanı Bill Clinton ile bağlantılı olduğunu işaret ediyor. Ayrıca Bill Clinton ve eşi Hillary Clinton'ın bir fotoğrafı da aynı mesajla birlikte görülüyor.


Trump'ın diğer mesajı ise "son dakika" başlığı olan bir paylaşım. Mesajda ise "Ortaya çıkarılan belgeler Bill Clinton'ın da aralarında bulunduğu üst düzey demokratların, Jeffrey Epstein'ın "pedofili adası"na özel ziyaret çıkardığını gösteriyor" ifadesi bulunuyor.


Amerika'da FBI ve adalet bakanlığı Epstein'ın şüpheli ölümüne ilişkin soruşturma başlattı. Konuya ilişkin konuşan Amerikan Savunma Bakanı Willıam Barr da, "Epstein'in ölümü cevaplanmak zorunda olan soruları bereberinde getiriyor" ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS