hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  "Tüm çabalara rağmen S-400 aldılar"

  Amerika Birleşik Devletleri'nin yeni Ankara Büyükelçi Adayı Jeff Flake, ABD senatosunda Türkiye'nin tepkisini çekecek açıklamalar yaptı. Ankara'nın S-400 hava savunma sistemi almasını eleştirdi. Yeni büyükelçi adayına göre 1915 olayları da soykırım.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Türkiye vazgeçilemez bir NATO müttefikidir". Bu sözler Amerika Birleşik Devletleri'nin yeni Ankara Büyükelçi Adayı Jeff Flake'e ait. Amerikan Başkanı Joe Bıden'ın Ankara Büyükelçi Adayı Jeff Flake Amerikan senatosunda tepki çekecek açıklamalar yaptı.

  Flake Türkiye’nin S-400 hava savunma sistemi almasını eleştirdi. Ankara'nın aksi iddiasına rağmen, ABD’nin Türkiye’nin güvenlik ihtiyaçlarını karşıladığını iddia etti.

  Flake Türkiye’nin 1915 olaylarına ilişkin resmi görüşüne de aykırı ifadeler kullandı. Senatör Bob Menendez'in sözde ermeni soykırımı sorusunu yanıtladı. Daha önce Türkiye'ye atanan hiçbir ABD’li diplomat bu soruya evet cevabını vermemişti. Jeff Flake Türkiye'nin demokrasiden uzaklaştığını ve ifade özgürlüğünü ihlal ettiğini iddia etti.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow