Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan'dan ortak tatbikat

Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan'dan ortak tatbikat

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan Özel Kuvvetleri, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de ortak askeri tatbikat gerçekleştiriyor. Tatbikata 'Üç Kardeş 2021" adı verildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Üç Kardeş 2021" ismi verilen tatbikat öncesinde düzenlenen törende üç ülkenin milli marşları seslendirildi, bayrakları göndere çekildi.

Azerbaycan Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Hikmet Mirzeyev, törende yaptığı konuşmada, Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan'ın yakın dost ve kardeş ülkeler olduklarını, bu ilişkilerin merkezinde üç ülke halklarının yakınlığının yattığını kaydetti.

Mirzeyev, Azerbaycan'ın 27 Eylül 2020'de Ermenistan silahlı kuvvetlerine karşı başlattığı 44 günlük karşı taarruzun ilk gününden itibaren Türkiye ve Pakistan'ın Azerbaycan'a gösterdiği dayanışma ve desteğin bunun kanıtı olduğunu vurguladı.

Üç ülkenin ilişkilerini daha da güçlendirmek ve geliştirmek için önemli adımlar attığını belirten Mirzeyev, "Üç Kardeş 2021" tatbikatının, üç ülkenin askerleri arasında geniş bir deneyim ve görüş alışverişi ve mesleki eğitimlerinin daha da iyileştirilmesine büyük katkı sağlayacağına emin olduğunu söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tatbikatın temel amacının muharebe operasyonları sırasında dost ve ortak ülkelerin özel kuvvetlerinin etkileşimini geliştirmek, barış ve savaş zamanında operasyonlara hazırlanmak, bilgi ve deneyim alışverişinde bulunmak olduğu vurgulandı. Üç ülkenin bir araya geldiği ilk tatbikat olan "Üç Kardeş 2021", 20 Eylül'e kadar sürecek.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber