hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Twitter’da mavi tiklerini kaybettiler

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Twitter, Elon Musk öncesi alınan mavi tikleri kaldırmaya başladı. Dünyaca ünlü isimler Twitter’da mavi onaylarını kaybetti. Mavi tiki artık yalnızca ücret ödeyen kullanıcılar tarafından kullanabilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dünyaca ünlü isimler Twitter’da mavi tiklerini kaybetti. Twitter Blue için 8 dolar ücret ödemeyen eski hesaplardan doğrulanmış onay işaretlerinin tümünü kaldırdı.

  Beyonce, Ronaldo, Bill Gates, Papa Francis, Donald Trump ve Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey’de dahil olmak üzere sosyal ağda çok takip edilen kullanıcıların hesabında artık mavi onay işareti yok.

  Artık mavi tiki olmayan isimlerden biri olan Emmy Ödüllü Amerikalı Oyuncu Ben Stiller, Twitter hesabından "mavi onay yok ama hala ben kendim gibi hissediyorum." dedi

  Elon Musk, yalnızca üç kişinin "mavi tik" ücretini kendisinin karşıladığını söyledi. Bu isimler Star Trek evreninde Kaptan Kirk'ü canlandıran usta oyuncu William Shatner, korku türünün efsane yazarı Stephen King ve NBA’nin yıldız basketbolcusu Lebron James.

  Elon Musk, Twitter’ı daha karlı hale getirmek için mavi tiki ücretli yaptığını açıklamıştı. Musk'ın sosyal medya platformunu devralmasının ardından artık yalnızca Twitter Blue'ya abone olanlar mavi tik alabiliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bununla beraber çok sayıda sahte hesabın ortaya çıkabileceği endişesi oluştu. Twitter 2009'da eski bir beyzbolcunun sahte hesaplarla ilgili şikayeti üzerine mavi tik uygulamasını 2009'da getirmişti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow