hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ukrayna-Belarus sınırında dron nöbeti

  Ukrayna-Belarus sınırında eller tetikte. Ukrayna ordusu özellikle Belarus sınırından gelebilecek bir saldırı ihtimaline karşı sınırı dronlarla izliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Burası Ukrayna-Belarus sınırı. Ülkenin doğusundaki Donbas bölgesindeki sıcak çatışmalar yok ancak her ihtimale karşı eller tetikte. Ukrayna istihbaratının Belarus sınırından bir saldırı ihtimali konusunda yaptığı uyarıdan bu yana Ukrayna ordusu, sınırdaki her türlü hareketi izleme altına aldı. Bu önemli görevlin etkili silahı ise dronlar.

  Ukraynalı birimler, bin kilometre uzunluğundaki bataklık ve ormanlık sınır hattı boyunca istihbarat topluyor. Yazdan bu yana, Ukrayna askeri yetkilileri tarafından tahmin edilen bir bahar saldırısı öncesinde rus güçlerini püskürtmek için savunmaları güçlendiriyor, siperler inşa ediyor ve genişletiyor ve ormana mayınlar döşüyorlar.

  Ukrayna-Belarus sınırında dron nöbeti

   

  "DÜŞMANI SÜREKLİ İZLİYORUZ"

  Bölgedeki ordu istihbarat birimi başkanı birliğin sınıra yakın operasyon üssünden "düşmanı sürekli izliyoruz" diye açıklıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Belaruslular ve Ruslar da aynısını yapıyor. Bazen Ukrayna'nın birliği, düşman keşif insansız hava araçlarını tespit ediyor ve onları vuruyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow