hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ukrayna'dan karşı taarruz hakkında yeni video

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Rusya'ya karşı taarruza geçmeye hazırlanan Ukrayna'dan yeni bir video geldi. Ukrayna Genelkurmay Başkanı, videoyu "Bizim olanı geri alma vakti geldi" sözleriyle paylaştı. Videonun yayınlanmasıyla Ukrayna'nın kısa süre içinde saldırıya geçebileceği iddiaları ortaya atıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Son haftalarda Rusya'ya karşı hem kendi toprağında hem de sınır ötesi saldırılar düzenleyen Ukrayna'dan karşı taarruza dair yeni video geldi. Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zalujnıy, videoyu "Topraklarımızı geri alma vakti geldi" sözleriyle paylaştı. Genelkurmay Başkanı'nın paylaşımı, Ukrayna'nın saldırıya geçmeye hazırlandığı şeklinde yorumlandı.

  Ukraynadan karşı taarruz hakkında yeni video

  Videoda şafak sökerken cepheye gitmeye hazırlanan Ukraynalı askerler görüntülendi. Videoda ayrıca Batı tarafından sağlanan muharebe tankları, obüsler ve çok namlulu roketatarlar da yer aldı. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri'ne yazılma çağrısıyla sona eren videoda, askerler karşı taarruzun zaferle sonuçlanması için dua etti.

  Ukraynadan karşı taarruz hakkında yeni video

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Videonun paylaşılmasından saatler önce, Ukrayna Milli Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Oleksiy Danilov da karşı taarruzun yakında başlayacağı mesajını verdi. İngiliz BBC basınına konuşan Ukraynalı yetkili, saldırının "yarın, sonraki gün ya da bir hafta içinde" başlayabileceğini söyledi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow