hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ukraynalı sivillere saldırı anları

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Ukrayna'da savaş sürerken, geçtiğimiz temmuz ayında kaydedilen ve yeni ortaya çıkan görüntüler herkesi şoka uğrattı. Görüntülerde araçlarıyla yanlışlıkla cephe hattına gelen Ukraynalı çift, Rus güçlerinin saldırısına uğradı. O anlar drone tarafından görüntülendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ukrayna'nın doğusunda cephe hattında bir Ukraynalı kadın, çaresizce yardım araması yapıyor ağır yaralı eşi için. Geçtiğimiz temmuz ayında çekilen görüntüler, araçlarıyla yanlışlıkla cephe hattına çıkan bir Ukraynalı çiftin başına gelenleri anlatıyor.

  Ukraynalı sivillere saldırı anları

  Ukraynalı çift, Rus güçlerinin bulunduğu noktaya gelince araçları ateş altına alınıyor. Valeria Ponomarova'nın eşi ağır yaralanıyor. Tüm olan biten Ukraynalı drone pilotları tarafından kaydedildi. Ve sonradan Ukraynalı Yönetmen Lyubomyr Levytsky tarafından belgesel olarak hazırladı.

  Ukraynalı sivillere saldırı anları

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  UKRAYNALI ASKERLER DRONE'A NOT YAZIP KADINI KURTARDI

  Ukraynalı drone pilotu, İHA'sına "Beni takip et" yazılı bir kağıt koydu ve Ponomarova'yı güvenli bölgeye yönlendirdi. Zor bir karar vererek yaralı eşini geride bırakmak zorunda kaldı. O drone'u takip ederken, Rus askerleri de vurdukları aracın yanına gelerek kocası Andrii'yi aldı ve onu bir hendeğe attılar. Valeria Ponomarova mayın döşenmiş yolda dikkatlice ilerleyerek güvenli bölgeye ulaştı ve Ukrayna askerleri onu aldı.

  Ukraynalı sivillere saldırı anları

  RUSLAR VURUP HENDEĞE ATSA DA O HAYATA TUTUNDU

  Ancak hikaye böyle bitmiyor. Andrii geceyi ağır bir şekilde yaralı halde hendekte geçirdikten sonra mucizevi bir şekilde hayatta kaldı. Ertesi gün güç bela güvenli bölgeye ulaştı. Andrii baş, göğüs ve omurgasında şarapnel yaraları nedeniyle hâlâ tedavi görüyor.

  Akıllara durgunluk veren olay ise Ukrayna'nın Harkiv bölgesinde polis tarafından soruşturulan yüzlerce olası savaş suçu vakasından sadece biri olarak kayıtlara geçti.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow