hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ünlü modelden Filistin’e destek

  Filistin kökenli ünlü model Bella Hadid, İsrail’in Doğu Kudüs ve Gazze'deki saldırılarına tepki göstermek için sokağa çıktı. Katıldığı eylemden görüntüler paylaşan Hadid, ”bu bir din meselesi değil. Bu İsrail’in sömürgeciliği, etnik temizliği, askeri işgali ve Filistin halkına yönelik yıllardır süren ırkçılığı" ifadesini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dünyaca ünlü model Bella Hadid. İsrail'in Doğu Kudüs ve Gazze’deki saldırılarına tepki göstermek için sokağa çıktı. Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen Filistin’e destek eylemine katıldı.

  Baba tarafından Filistin kökenli olan 24 yaşındaki süper model, elinde Filistin bayrağı, baş ve boynunda kefiyesiyle “Filistin’e özgürlük” sloganları attı. Eylem anında çekilen video ve fotoğraflarını sosyal medya hesabında paylaşan Hadid, “kalbimin hissetme şekli bu. Bu kadar güzel, zeki, saygılı, sevgi dolu, nazik ve cömert Filistinlinin etrafında olmak. Bütün hissettiriyor! Biz ender bir cinsiz! Filistin özgür kalana kadar özgür Filistin!” Mesajını paylaştı.

  Büyükanne ve büyükbabasının 1941 yılında Filistin’de evlendiklerinde çekilen fotoğrafını da paylaşan Hadid, babası Muhammed Hadid’in ailenin sekiz çocuğundan biri olduğunu, 1948 yılında tüm ailenin önce Suriye’ye, ardından Lübnan ve Tunus’a iltica etmek zorunda kaldığını anlattı.

  Ünlü model, “ailemi seviyorum, mirasımı seviyorum, Filistin’i seviyorum. Daha iyi bir ülke için umutlarını kalbimde tutmak için güçlü duracağım. İnsanlarımız ve çevrelerindeki insanlar için daha iyi bir dünya diliyorum. Tarihimizi asla silemezler. Tarih tarihtir!” İfadelerini kullandı.

  Dört yıl önce katıldığı bir Filistin eyleminden fotoğrafını da paylaşan Hadid, ”lütfen okuyun ve kendinizi eğitin. Bu bir din meselesi değil. Bu birilerinin diğerine nefret kusması değil. Bu İsrail’in sömürgeciliği, etnik temizliği, askeri işgali ve Filistin halkına yönelik yıllardır süren ırkçılığı” mesajını paylaştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow