Washington Post, Cemal Kaşıkçı için Biden'a çağrı yaptı

Washington Post, Cemal Kaşıkçı için Biden'a çağrı yaptı

Suudi arabistan tarafından korkunç bir şekilde öldürülen Cemal Kaşıkçı için ölümünün 3. Yıl dönümünde makale yazıldı. Washington Post, Kaşıkçı için adaletin sağlanamadığını söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, 3. yıl dönümünde gazetesi tarafından unutulmadı. Washington Post, Kaşıkçı için adalet sağlanamadığı belirterek makale yayınladı.

Makalede Kaşıkçı'nın Suudi yönetimine karşı yazdığı makalelere yer verildi. Otoriter yönetime ses çıkarma görevi üzerine düşünülmesi için iyi bir zaman olduğu yazıldı. Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın baskıcı yönetime devam ettiği vurgulandı. Makalede ayrıca ABD Başkanı Joe Biden'ın seçim vaatleri de hatırlatıldı. Kötüye gidişatı durdurmak için konuşma ve yaptırımlardan daha fazlasının gerektiği söylendi. "Onu onurlandırmanın en iyi yolu, Suudi Arabistan için aradığı özgürlüğü her yerde inşa etmektir" denildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ABD kongresi önünde Önce Özgürlük Platformu anma töreni düzenlendi. Törende Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz konuşma yaptı. Biden'a cinayetin faillerini cezalandırma sözünü hatırlattı. Etkinliğe Cengiz dışında çok sayıda insan hakları savunucusu katıldı.

Kaşıkçı, İstanbul'daki Suudi Arabistan konsolosluğunda vahşice katledilmişti. Cinayetin ardından yoğun çalışmalar yapılmış ancak gazetecinin cesedi bulunamamıştı. Kaşıkçı'nın konsoloslukta öldürüldüğü ve cesedinin parçalandığı ortaya çıkmıştı.