Yunan kurtarma ekibinin lideri CNN TÜRK'e konuştu

Yunan kurtarma ekibinin lideri CNN TÜRK'e konuştu

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Türkiye'yi derinden sarsan depremin ardından yardıma ilk koşan ülkelerden biri komşu Yunanistan'dı. Yunan ekibin şefi, CNN TÜRK'e konuştu. Yunanistan ekibinin lideri, Türkiye'de gördüklerini ömür boyu unutamayacaklarını söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türklere, Türk halkına yardım için gelen Yunan ve diğer yabancı kurtarma ekipleri, son yıllarda meydana gelen en yıkıcı depremlerden birinin yaşandığını gördüler. Kurtardıkları bir canı yakınları gibi gördüler, Türkiye'nin acısını onlar da hissettiler. Komşu, kara günde yaraları sarmak için yetişti. Türkiye'deki depremin ardından Yunanistan ekibinin itfaiye binbaşısı Panagiotis Giannopoulos CNN TÜRK'e yaşadıklarını anlattı: “Karşılaştığımız manzara, felaket manzarası idi. Yollarda korku içinde çaresiz insanlar, enkazlarda yakınlarını arıyorlardı. Yunan ekibinin operasyon gerçekleştirdiği her noktada gördüğüm manzaralar, ömrüm boyunca aklımda kalacak. Operasyonlarımızın başlamasından hemen sonra, enkaz altında kalan Türk vatandaşlarına yaklaştığımızda, hayatta kalmak, yaşamak isteyen insanlarla karşılaştık.”

Yunan kurtarma ekibinin lideri CNN TÜRKe konuştu

Türkiye ile Yunanistan halkının birbirine yakınlıklarından bu sözlerle bahsetti, acıyı paylaştıklarını ifade etti: “Hatay’a vardığımız andan itibaren, yardım etmemiz için bize koşan korku içinde, çaresiz, şok halindeki insanlarla karşılaştık. Bize ilk andan çok dostane davrandılar.”

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber