Yunan yetkili: Türkiye'nin F-16 alması işimize gelir

Yunan yetkili: Türkiye'nin F-16 alması işimize gelir

{ title }

SONRAKİ VİDEO

ABD'nin Türkiye'ye F-16 satmasına karşı çıkan Yunanistan'da konuyla ilgili bir bakan yardımcısının yorumu ülke gündemini karıştırdı. Yunan yetkili, "Türkiye'nin zaman içide F-16 alması Yunanistan'ın da işin gelir" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yunanistan Eğitim ve Diyanet İşleri Bakan Yardımcısı Angelos Sirigos, devlet televizyonu ERT'de katıldığı bir programda, "Şimdi değil ama Türkiye'nin zaman içinde F-16 savaş uçağı alması Yunanistan'ın işine geliyor" ifadelerini kullandı. Yunan yetkili, "Çünkü, Batı'nın Türkiye'yi kontrolünde tutmasını istiyoruz. Rus yapımı silah sistemleri alan bir Türkiye düşünün. Böyle bir durumda, bize karşı saldırganlığını kimse durduramayacaktır" dedi.

Sirigos ayrıca ABD'nin Türkiye'ye F-16 satmak için seçimleri bekleyeceğini iddia etti. "Washington seçimden sonraki duruma bakıp ona göre ilerleyecek" iddiasında bulundu.

Yunan yetkilinin sözleri hem Atina'da hem de ABD'deki Yunan lobisinde şaşkınlık ve öfkeye yol açtı. Yunan-Amerikan Liderlik Konseyi Genel Müdürü, "Sirigos'un açıklamaları, milli çizginin dışında" dedi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber