hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Eski Yunan siyasetçilerden seçim yorumu

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Bu hafta sonu genel seçim için sandık başına gidecek olan Yunanistan, Türkiye'deki seçim sürecini de yakından takip etmeyi sürdürüyor. Seçimin birinci turuna dair Yunan siyasetçilerden açıklamalar geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yunanistan pazar günü genel seçim için sandığa gidiyor. Ancak Atina'da gözler bir yandan da Türkiye'de. Yunanistan'da siyasetçiler Türkiye'deki seçimlerin birinci turunu değerlendirdi.

  "ERDOĞAN 2.TURA ÇOK GÜÇLÜ ŞEKİLDE GİRİYOR"

  Eski Dışişleri Bakanı Evangelos Venizelos, "Türkiye’de seçimler saygıdeğer bir şekilde gerçekleşti. Seçimlerin işleminde olabileceğini tahmin ettiğimiz şeylerden hiçbiri olmadı. Ayrıca anketlerin başka, seçimlerin başka şey olduğu da kanıtlandı. Erdoğan sabit bir şekilde Türk halkının yarısını temsil ediyor. Kılıçdaroğlu ise halkın diğer yarısını temsil etmiyor. Karizmatik değil. Erdoğan, ikinci tura çok güçlü bir şekilde önde giriyor" yorumunda bulundu.

  "SEÇİM SONUCU TARTIŞMASIZ ERDOĞAN LEHİNE"

  Eski Genelkurmay Başkanı ve eski Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis de "Seçim sonucu tartışmasız Erdoğan’ın lehine. Anket şirketleri tahminlerinde yanıldı. Türkiye’de seçmenleri önemli bir kesimi Erdoğan'ı adeta Tanrı sayıyor" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yine eski eski Dışişleri Bakanı Yorgo Katrugalos da, "Erdoğan yine gücünü korudu. Aşırı milliyetçiler de seçimlerden güçlenmiş çıktı. Yabancı medya kuruluşlarının bir halkı kime oy vermesi için yönlendirmeye çalışmalarının ne kadar kısır bir şey olduğu ortaya çıktı" ifadelerini kullandı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow