Yurt dışında sandıklar kapandı

Yurt dışında sandıklar kapandı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

İkinci tur için yurt dışında sandıklar kapandı. 3 milyonu aşkın seçmenden bir milyon 895 bini oy kullandı. Böylece ilk turda kırılan rekor da kırılmış oldu. CNN TÜRK Paris Temsilcisi Arzu Çakır Morin, Fransa’da sandıkların kapandığı anı ve seçmen ve görevlilerin yaşadıklarını belgeledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yurt dışında oy verme işlemi bitti. Sandıklar, alkış ve "Türkiye" sloganları eşliğinde kapandı. Yurt dışında seçmen, birinci turda kırılan rekoru da aşarak ikinci turda hiç olmadığı kadar kalabalık şekilde sandığa gitti.

En fazla seçmenin bulunduğu ikinci ülke Fransa’daki süreci CNN TÜRK Paris Temsilcisi Arzu Çakır Morin yerinde takip etti.

Siyasi partilerin yurt dışındaki seçim görevlileri, pazar günü sandığa gitmeye hazırlanan seçmene oy verme çağrısı yaptı. Fransa'da seçim sürecini olumsuz etkileyecek bir gelişme yaşanmadı.

İktidar ve muhalefet partileri, yurt dışındaki oy verme sürecini el birliğiyle sorunsuz bir şekilde noktaladı.

Yurt dışında kayıtlı olup da oy kullanamayan seçmen 28 Mayıs saat 17'ye kadar gümrük kapılarında oy verebilecek. Dünyanın farklı noktalarından Türkiye’ye gönderilen oylarsa seçim günü diğer oylarla beraber sayılacak.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber