Yüzyılın afeti dünyayı da yasa boğdu

Yüzyılın afeti dünyayı da yasa boğdu

Türkiye'yi derinden sarsan iki deprem felaketi tüm dünyayı yasa boğdu. Birçok ünlü isim sosyal medyadan taziye ve destek mesajı yayınladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kahramanmaraş iki ayrı depremle sallandı. 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem, Türkiye'yi yasa boğarken, dünya da gözünü endişeyle bölgeye çevirdi. Felakete dünyaca ünlü sanatçılar kayıtsız kalamadı.

Türkiye'de daha önce film çeken Oscarlı oyuncu Russel Crow, "Ah Türkiye. Haberler çok kötü" paylaşımında bulundu.İspanyol aktör Antonio Banderas, depremin yaşandığı bölgenin haritasını paylaştı.Kosova asıllı İngiliz şarkıcı Dua Lipa, "Türkiye için üzgünüm" dedi. Depremden etkilenenlere dualarını yolladı.

Amerikalı talk şov sunucu Ellen Degeneres, uluslararası yardım yapılabilecek sitelerin adresini paylaştı.

Aktör ve yönetmen Mark Ruffalo da hayranlarını, yardım toplayan vakıfların adresini sosyal medya hesabına ekledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamıTürkiye'de geniş hayran kitlesi bulunan Rus piyanist Evgeny Grinko, kamança üstadı Mark Eliyahu, Amerikalı heavy metal grubu Manowar ve, İngiliz müzisyen Yusuf İslam da sosyal medya hesabından taziye dileyenler arasındaydı.

Futbol dünyasından çok sayıda isim de Türkiye'ye başsağlığı diledi. Real Madrid'de forma giyen Hırvat oyuncu Luka Modric, bir dönem Galatasaray formasını giyen Didier Drogba, Liverpool'da oynayan Mısırlı yıldız Mohammed Salah da Twitter'dan paylaşımda bulundu. Salah, "Suriye ve Türkiye'den korkunç haberler geliyor. Hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum" dedi.

Deprem bölgelerinde vergiler ertelendi

Deprem bölgelerinde vergiler ertelendi