Zelenski ve eşi ortak röportaj verdi

Zelenski ve eşi ortak röportaj verdi

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenski ve eşi Olena Zelenska, CNN International'a konuştu. Zelenski, Herson'a yönelik olası bir harekat hakkında "düşmana sürpriz yapacağız" dedi. Zelenska ise, Ukrayna halkının Rusya’ya karşı direnmeyi sürdürmesi gerektiği mesajını verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Vladimir Zelenski ve Olena Zelenska, Dünya’nın en meşhur çiftlerinden biri haline geldiler. Ukrayna cumhurbaşkanı ve first lady'si, CNN International'dan Christian Amanpour'a konuştu.

Amanpour, Zelenski'ye Rusya'nın Herson'dan çekilmesinden sonra Ukrayna’nın şehre girip girmeyeceğini sordu. Zelenski'den net bir cevap gelmedi. Zelenski, “Bu planlı askeri harekatlar ufak bir çevrede tartışılır ve sessizlikle uygulanır. Düşmana tatsız bir sürpriz yapmak istiyorum, hazırlanmalarına fırsat vermek istemiyorum.” ifadelerini kullandı.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski, Rus askerlerinin Herson'u savaşmadan bırakma ihtimalinin düşük olduğuna dikkat çekti. Vladimir Zelenski, “Bu bölgeyi savunmaya hazırlar, şehri terk etmeye hazır gibi durmuyorlar. Evlerin içinde olmaları, ciddi bir hazırlığa işaret ediyor. Biz de bu gelişmelere ciddi biçimde hazırlandık. Ama bu tek bir operasyondan ibaret değil. Farklı yönleri de kapsayan bir strateji izliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

First Lady Zelenska ise, Ukraynalıların direnmeye devam etmesi gerektiği mesajını verdi ve "Sabahları kocamın örneğini düşünerek uyanırım. O direniyorsa ben de direnmeliyim. Gün ağırdıysa mücadele etmeliyiz.” dedi.Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber