hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Zelenski'den Putin'e flaş teklif

  Rusya - Ukrayna savaşı can almaya devam ederken Zelenski'den çok konuşulacak bir adım geldi. Putin yanlısı politikacının yakalanması üzerine Ukrayna lideri, Putin'e flaş bir teklifte bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rusya Devlet Başkanı Putin'in emri ile 24 Şubat'ta başlayan savaş haftalardır devam ediyor. Ülkenin doğusunda bulunan Donbas için son hazırlıklar yapılırken Kiev'den tabiri caizse gündeme bomba gibi düşen bir teklif geldi.
   
  Ukrayna istihbaratının, Ukraynalı muhalif politikacı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yakın dostlarından Viktor Medvedçuk’u yakaladığını duyuran Ukrayna lideri Zelenski, Putin'e esir değişimi çağrısında bulundu.

  Ukrayna İstihbarat Servisi (SBU), askeri üniforma giydirilmiş elleri kelepçeli Medvedçuk'un bir fotoğrafını paylaştı. Medvedçuk’un “dostum” olarak bahsettiği Rusya lideri Putin, aynı zamanda kızının da vaftiz babası.
   
  Zelenski açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 'Rusya Federasyonu'na, şu anda Rus esaretinde olan erkeklerimiz ve kadınlarımız için 'adamınızı' takas etmeyi teklif ediyorum. Bütün bu vahşiler hakkındaki tüm gerçeği ortaya çıkaracağız. Ne kadar zaman ve çaba gerektirse de hepsini bulacağız. Medvedchuk size örnek olsun'

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow