hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Zelenski'den sınır hattına ziyaret

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenski bir kez daha en sıcak çatışmaların yaşandığı Bahmut kentinde Rus güçleri tarafından Ukrayna’nın kalesi olarak görülen bölgeye giderek askerlerle ve sağlıkçılarla görüştü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenski 1 yıldır süren savaşta en şiddetli çatışmaların yaşandığı Donetsk bölgesinde Bahmut cephesindeydi.

  Cumhurbaşkanı Zelenski ziyaretini telegramda paylaştı. Sosyal medyadan yayınlanan görüntülerde Zelenski bir depoda bekleyen askerlerle buluştu ve devlet nişanı takdim etti. Ukrayna liderinin bir sonraki durağı askeri bir hastane oldu.

  Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski bölgeye olan son ziyaretini 20 Aralık 2022'de yapmıştı. Yetkililere göre Bahmut cephesi çok az stratejik değer taşıyor. Ancak hem Rus hem de Ukraynalı güçlerin bölgeye verdiği önem büyük.

  Çatışmaların büyük çoğunluğu bu bölgede yoğunlaştı. Rus paralı asker grubu Wagner ise Bahmut'un yakınındaki Soledar Kasabasında konuştu.

  ABD yetkililere göre, Rusya'nın burayı ele geçirme isteği Ukrayna ordusunun burada güçlü olmasından geliyor. Bölgedeki deneyimli askerler yıpratılırsa Rusya'nın Ukrayna’da ilerlemesinin kolay olacağı tahmin ediliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow