hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  4 kentte "sınavlara devam" kararı! Milli Eğitim Bakan Yardımcısı detayları aktardı

  ÖSYM depremin vurduğu Hatay, Malatya, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da sınav yapmama kararı almıştı. Yapılan incelemelerin ardından bu karar tekrar gözden geçirildi. Depremin vurduğu 4 ilde de YKS sınavı yapılmasına karar verildi. Detayları CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz ile aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz şu ifadeleri kullandı;

  “Gönüllü öğretmenlerimizle birlikte LGS ve YKS’ye yönelik olarak öğrencilerimizi hazırlamak için çalışmalar yapılıyor. Okulumuzun bahçesinde çadır dersliklerimiz var. Mehmetçik dersliklerimiz var. Sekizinci sınıf ve lise son sınıf öğrencilerimiz bu dersliklerde eğitim alıyorlar. Okullarımız 27 Mart’ta açıldı. Gölbaşı, Tut ve Besni ilçesinde okulların açılması valiliklere bırakılmıştı. Valiliklerimiz ve kaymakamlarımız çalışmalarına devam ediyorlar.

  İl müdürümüz ile bu çalışmalarla ilgili ne tür tedbirler alınabilir, okullarımızın kullanım durumları, dersliklerimizin hazırlık durumlarını yerinde inceliyoruz. Çocuklarımızın ders materyalleri ile ilgili eksikleri varsa onları tespit etmeye çalışıyoruz. En kısa zamanda valiliklerimiz bu konu ile ilgili zamanlar belirtirler.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow