hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ara tatil cuma günü başlıyor

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Milli Eğitim Bakanlığı 2023 eğitim öğretim yılı takvimine göre 14 Nisan Cuma günü son ders zilinin çalması ile birlikte okullarda ara tatil başlıyor. Peki, ara tatil kaç gün sürecek? Öğrenciler bu tatili nasıl değerlendirmeli? Eğitim Koordinatörü Hatice Yılmaz’a sorduk.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cuma günü son zil çalacak ve 9 günlük, bayram tatiliyle birleşen ara tatil başlayacak. Eğitimcilere göre öğrenciler bu tatilde dinlenip yeni döneme motive başlamalı. Eğitim Koordinatörü Hatice Yılmaz öğrencilere, “Hava güzel olduğu sürece dışarıda oyun oynamalarını öneriyorum. Çiçek diksinler fidan diksinler onların bundan sonra yetiştirme sorumluluğunu üstlensinler” şeklinde önerilerde bulundu.

  Ara tatil cuma günü başlıyor

  Çocuklar bu tatilde sadece eğlenmeyecek, özellikle sınav öğrencilerinin derslere de ağırlık vermesi gerekiyor. Yılmaz bu konuda da “Tekrara yönelik olarak bir program yapmaları ve okula döndüklerinde çözemedikleri soruları öğretmenlere sormak üzere hazırlık yapmaları çok çok önemli bence” ifadelerini kullandı.

  Yılmaz ayrıca, 4 Haziran’da yapılacak olan iki oturumlu LGS için 8. sınıf öğrencileri için özellikle tekrar ve kitap okumanın önemini de vurguluyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow