hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bakan Yusuf Tekin'den CNN TÜRK'e mülakat ve okul yemeği açıklaması

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, CNN TÜRK canlı yayınında kamuya öğretmen alımlarına ilişkin konuştu. "Kendisini ifade edemediğini bilmediğim bir kişiye çocuğunuzu emanet edemem" dedi. Bakan mülakat sistemi için düşünülen formüllere de dikkat çekti. Bakan Tekin, okul yemeği tartışmasına ilişkin de konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "KENDİSİNİ İFADE EDEMEYENE ÇOCUK EMANET ETMEM"

  "Kendisini ifade edip edemediğini, alan hakimiyetinin ne olduğunu bilmediğim bir kişiye çocuğunuzu emanet edemem. Yüzde yüz mülakat puanı ile atanan öğretmen var. Ben de yüzde 50'ye düşürüyorum." Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, kamuya öğretmen alımlarında mülakatlarla ilgili bu yorumu yaptı. Mülakatın nasıl olması gerektiği ile ilgili düşünülen formüllere değindi. "Kendisini mülakata alacak kişilerin isim olarak kim olduğunu bilmeyecek. Üç kişilik mülakat ekibimiz kimi alacağını bilmeyecek. O da bilmediği için kime torpil yapacağını bilmeyecek. Kamera kaydı. Bir de mülakat komisyonu o an elektronik ortamda notunu verecek. Sonra müdahale etme şansının olmadığı bir düzen" dedi.

  Bakan Yusuf Tekinden CNN TÜRKe mülakat ve okul yemeği açıklaması

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "OKUL YEMEĞİ" AÇIKLAMASI

  Yusuf Tekin, AK Parti 4’üncü Olağanüstü Kongresi'nde CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı. Bakan, okullardaki ücretsiz yemek uygulamasının neden askıya alındığını da açıkladı. "Şu anda 2 milyonun üzerinde öğrenciye okul yemeği sunuyoruz. Bu yemeğin yeneceği ortamların, servisinin sağlanacağı kişilerin, sonrasında temizliği yapılacak altyapının hazırlanması gerekiyor. Altyapısını hazırlıyoruz. Altyapısı tamamlandıkça sayıyı arttırmaya devam edeceğiz. Çalışmalar yürüyor, yol haritamız var" diye konuştu.

  Bakan Yusuf Tekinden CNN TÜRKe mülakat ve okul yemeği açıklaması

  CUMHURİYETİN 100. YILI HAZIRLIKLARI

  Bakan Tekin, cumhuriyetin 100'üncü yılında yapılacak etkinliklere ilişkin de bilgi verdi. "Cumhuriyetin 100'üncü yılında bir resim sergisi ile başladık. Cumhuriyetin 100 yıllık hikayesini her ilin kendi perspektifiyle yansıttığı etkinlikler olacak. Sadece biz 40'a yakın etkinlik düzenleyeceğiz" dedi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow