Geleceğin kahramanları burada yetişiyor

Geleceğin kahramanları burada yetişiyor

{ title }

SONRAKİ VİDEO

KAYNAKCNN TÜRK

CNN TÜRK muhabiri Sema Akbulut, son günlerde birbiri ardına çıkan yangınların görünmez kahramanları itfaiyecilerin eğitildiği Şehit Büyükelçi İsmail Erez Meslek Lisesi'ne konuk oldu. Liseli itfaiyecilerin aldığı eğitimi yerinde takip etti. Okul Müdürü Cemalettin Koçak'tan verilen eğitimler hakkında bilgi aldı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

İtfaiyecilik ve yangın güvenliği alanında 2008 yılından beri eğitim veren Şehit Büyükelçi İsmail Erez Meslek Lisesi öğrencilerini en zor şartlara hazırlıyor. Araçta sıkışan yaralıya müdahaleden, alevlerin arasında hayat kurtarmaya öğrencilere verdikleri teori derslerini uygulamalı olarak tatbik ettirerek geleceğin itfaiyecilerini çalışma hayatına hazırlarken, parkurlarda ileride karşılaşabilecekleri durumlarla ilgili her türlü eğitimi veriyorlar.

Güce dayalı bir meslek olan itfaiyeciliğin eğitimi verilen Şehit Büyükelçi İsmail Erez Meslek Lisesi'nde cinsiyet ayrımı yapılmıyor. Kadın ve erkek öğrenciler aynı eğitimleri alıyor. Sıkı bir eğitimden geçen öğrenciler yurtdışında staj yaparak, sertifika sahibi oluyor.

Şehit Büyükelçi İsmail Erez Meslek Lisesi'nin 13 öğrencisi nisan ayında Portekiz ve İtalya'da staj yapacak. Okulda öğrendiklerini sergileyerek programın sonunda sertifikalarını alacaklar.

Şehit Büyükelçi İsmail Erez Meslek Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Mesleki ve teknik eğitime özel bir başlık ayırdığı '2023 Eğitim Vizyonu'nda, öğrencilerin yeteneklerine göre eğitim göreceği okullara güzel bir örnek.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow