Kış kampları başlıyor! Detayları Bakan Kasapoğlu anlattı

Kış kampları başlıyor! Detayları Bakan Kasapoğlu anlattı

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı yurtlarda kalan öğrencilerle düzenlenen kış kampları başlıyor. 15 farklı ilde 15 tema ile çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. CNN TÜRK Muhabiri Ahmet Türkeş, detayları Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

15 İLDE 15 FARKLI TEMA İLE ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı yurt müdürlüklerinde kalan ve farklı şehirlerde üniversite hayatına devam eden öğrencilerin ilgilerini çeken temalarda akademik ve entelektüel bilgiye ulaşmalarını, alanında uzman ve örnek isimlerle bir araya gelerek tecrübelerinden istifade etmelerini, şehrin tarihi, kültürel, manevi mekânlarını görmelerini sağlamak amacıyla 30 Ocak - 3 Şubat 2023 tarihleri arasında 15 farklı şehirde 15 farklı temada Kredi ve Yurtlar 7. Tematik Kış Kampları düzenleniyor.

HANGİ İLDE HANGİ ETKİNLİK VAR?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bu çerçevede Ankara, Antalya, Aydın, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Mersin, Muğla, Sakarya, Van ve Samsun illeri ev sahipliği yapacak. 15 farklı temayla gerçekleştirilecek 7. geleneksel kış kampları bünyesinde; Edebiyat Kampı Aydın'da, Gönül Coğrafyası Kampı Samsun'da, Gönüllülük Kampı Antalya'da, Güzel Sanatlar Kampı Mersinde, Dijital İletişim Kampı Kocaeli'de, Arkeoloji Kampı Konya'da, Psikoloji Kampı Muğla'da, Ekonomi Kampı İstanbul'da, Tarih ve Medeniyet Kampı Diyarbakır'da, Gastronomi Kampı Gaziantep'te, Diplomat Kampı Ankara'da, Çevre ve Akıllı Tarım Kampı Sakarya'da, Kış Sporları Kampı Erzurum'da, Felsefe Kampı İzmir'de ve Mühendislik Kampı ise Van'da düzenlenecek.

"60'TAN FAZLA KAMPIMIZLA 365 GENÇLERİMİZİN HİZMETİNDEYİZ"

CNN TÜRK'e etkinlik hakkında değerlendirmelerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, şunları kaydetti:

Çok geniş bir çerçeve ve bu çerçeve içerisinde spor var, sanat var, geziler var ve tabii ki doyumsuz sohbetler var. Seminerler var. Çok değerli isimler katılacaklar. Uzman isimler, alanında hakikaten çok çaba sarf etmiş değerli isimler. İlgili Bakanlarımız teşrif edecekler. Hakikaten dolu dolu ve gençlerimizin bu anlamda tatillerini hem dinlenerek hem bilgilenerek hem de bir Türkiye iklimi var burada, kardeşlik iklimi var. Türkiye'nin farklı üniversitelerinden gelen gençler bir arada olacaklar. Sadece bir ilin gençleri değil, 81 ilden farklı farklı illerde bir araya gelen, hakikaten birbirini tanıyacak yeni dostluklar edinecek bir ortamı da gençlerimiz için ortaya koyuyoruz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tabii ki bu kamplar biliyorsunuz kamp çalışmamızın sadece bir aşaması. Bakanlık kampları olarak 60'tan fazla kampımızla 365 gençlerimizin hizmetindeyiz. Lise kamplarımız var. Ortaokul kamplarımız var. Anne-kız, baba-oğul kampları var. Özellikle engelli bireylere yönelik, onların aileleriyle başlattığımız kamplar var. Tüm kamplarımız açıkçası her geçen gün enerjisiyle, kalitesiyle ve kapsayıcılığıyla hakikaten çok ciddi bir misyonu ifade eden kamplar. Kış tematik kamplarımız bu anlamda hakikaten 7'ncisi düzenlememiz hasebiyle bizler için de mutluluk verici.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Önceki günlerde akademik kamplarımızı başlatıyoruz. Ve çevreden sağlığa, sağlıktan spora, diplomasiye, siyasete, mühendisliğe, teknolojiye kadar her alanda ilgi duyan, potansiyeli olan gençlerimizi desteklemeye, onlarla birlikte olmaya devam edeceğiz.