hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Başarılı öğrenci bu liseyi tercih etti

  Lise tercihlerinde birçok başarılı öğrencinin seçtiği okullardan biri de ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Peki, bu okulu bu kadar özel kılan ne? Bu okuldan mezun olanları neler bekliyor? Bu özel liseyle ilgili merak edilenleri CNN TÜRK muhabiri Ahmet Türkeş, okul müdürü Yasin Özdemir ile konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Düşünüyorlar, tasarlıyorlar ve üretiyorlar. Adını Türk savunma devinden alan ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, hem yıllardır en başarılı öğrencilerin tercihi oluyor hem de geleceğin mühendisleri bu lisede yetişiyor.

  Liseye geçişte en başarılı öğrencilerin tercihi bu sene de ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Savunma devi ASELSAN arasında yapılan iş birliğiyle 2019 yılında kurulan ASELSAN meslek lisesine, yüzde 0,44’lük başarı diliminden öğrenciler yerleşti. Savunma elektronik sistemleri ve savunma mekanik sistemleri olmak üzere iki dalda 5 beş yıllık seçkin bir eğitim içeriğine sahip olan lise, savunma sektörüne seçkin insan kaynağı yetiştiriyor.

  Bu lisedeki öğrencilerin yalnızca matematik, Türkçe ve fen derslerinde iyi olması yetmiyor. Aynı zamanda başarılı projelere de imza atmaları bekleniyor.

  Lisenin en büyük artıları arasında ise burs ve staj imkanları ile ASELSAN'da istihdam edilme fırsatı var.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow
  o-clock

  SON DAKİKA